4 x TAK | WRZESIEŃ

poniedziałek, 4 września 2017

Przy laptopie spędzam mnóstwo czasu, nawet mając pod ręką kilkumiesięczne niemowlę. Uwielbiam czytać blogi, szukać pomysłów na DIY, naturalnie spędzam też dużo czasu na YouTubie. Prędzej czy później natrafiam na rzeczy, które cieszą moje oko, uszy lub duszę. Dlatego ten post niech będzie wstępem do stałej serii dotyczącej tego, czym ostatnio się zachwycam, co polecam lub co zwyczajnie uważam za godne zainteresowania i wypróbowania. To lecimy!

1. Kurs Adobe Illustrator to coś, co chodziło za mną od bardzo, bardzo dawna. Na płatny nie chciałam się zdecydować, bo bałam się, że zmarnuję pieniądze, a sama nie potrafiłam zgłębić tajemnic Adobe Illustratora. Przypadkowo w jednej z fotograficznych subskrypcji pojawił się też link do... zupełnie darmowego kursu podstaw tego programu graficznego! Zapisałam się natychmiast, a jeśli kogoś z Was również ciągnie w tę artystyczną stronę i potrzebujecie kreatywnego wyżycia się, to kurs znajdziecie pod tym linkiem --> KLIK!

2. Zwykle gdy nad czymś pracuję i potrzebuję się bardzo dobrze skoncentrować włączam sobie w tle dźwięki rodem z hipsterskiej kawiarni, np. Coffitivity lub Hipstersound, ale ostatnio bardziej pomagają mi w skupieniu przyjemne jazzowe brzmienia rodem z nowojorskiej restauracji. W takowej oczywiście nigdy nie byłam, ale oglądanie amerykańskich filmów i seriali robi swoje i ta jazzowa składanka jest absolutnym lekiem na mój przemęczony umysł. Do tego odpowiednie światło, kawa i od razu przyjemniej się pracuje.

3. Moja zakładka gotowanie z ulubionymi linkami do przepisów i blogów kulinarnych pęka w szwach, ale przecież zawsze, ale to zawsze znajdzie się miejsce na jeszcze jedną stronę. Stonerchef nie mogło być wyjątkiem. Zanim otworzycie stronę dobrze się najedzcie albo zastanówcie czy na pewno nadal chcecie być na jakiejkolwiek diecie. Jeśli wybieracie zdrowe odżywianie, to Stonerchef jest niebem dla kulinarnych masochistów, którzy jedzą też oczami, np. dla mnie. Ludzie! Te zdjęcia!

4. Gdy byłam mała pojęcie audiobooka jeszcze nie istniało, ale rodzice do snu często puszczali mi i bratu bajkę Królewna Śnieżka i siedmiu kransoludków nagraną na kasecie. Jest to jedno z moich ulubionych wspomnień z dzieciństwa, dlatego mi samej zależało na znalezieniu tego typu bajek. Nie spodziewałam się jednak, że wystarczy wejść na YouTube, aby mieć bezpłatny dostęp do naprawdę ogromnej ilości audiobooków dla dzieci na kanale Bajkowisko. Bajkowisko jest też oczywiście dostępne w comiesięcznym abonamencie, jednak to, co znajdziemy na ich kanale na YT zdecydowanie wystarczy na kilkadziesiąt wcale nie krótkich chwil, gdy nie mamy czasu zająć się dzieckiem. Pani Pulpecik ma wprawdzie dopiero niecałe 5 miesięcy, ale czasem musze ją zostawić samą w pokoju. Nie chcę, żeby bawiła się w ciszy, więc włączam jej któryś z audiobooków. Myślę jednak, że będzie to dobre zajęcie dla starszych dzieci, bo audiobooki są opatrzone rysunkami i także muzyką. Jesli zatem nie będziemy mieć chwili, aby poczytać dziecku i się z nim pobawić, nie zostawiajmy go przed telewizorem i bajkami, na które nie mamy wpływu, ale włączmy Bajkowisko właśnie :)

Mam nadzieję, że znajdziecie w powyższych linkach coś na własny użytek :) 

Spodobał Ci się wpis? Koniecznie powiedz mi o tym w komentarzu!

  1. Muszę wypróbować Bajkowisko! Do tej pory Smok Edziona YT jest jedynym tolerowanym programem z piosenkami :D

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Smoka Edzia JESZCZE nie znam, ale pewnie już niedługo się spotkamy :D obecnie śpiewam córce "Koła autobusu kręcą się" i macham jej przy tym odnóżami, jest fun :D

      Usuń

Latest Instagrams

© the busy edit | przyjemniejsza strona życia. Design by FCD.