4 ZWYKŁE KOBIETY, KTÓRE MNIE INSPIRUJĄ NA CO DZIEŃ

czwartek, 18 stycznia 2018


Uwielbiam internet i media społecznościowe za to, że dają mi możliwość znajdowania i obserwowania zwykłych osób, ale które mogą być codzienną inspiracją dla nas wszystkich. Dzisiaj chciałabym się podzielić z Wami kilkoma profilami społecznościowymi i blogami kobiet, których działania chętnie śledzę. Nie ma tu jednej kategorii, dziewczyny działają na różnych polach i spełniają się w różnych dziedzinach. Przede wszystkim jednak stawiają na swoje pasje, a co innego może być bardziej inspirujące do zakasania rękawów i pracowania na własne marzenia niż tak samo zwykli ludzie jak my? ;)

Ola Kuczyńska | Życie Stewardessy


W ostatnim poście wspominałam między innymi, że kiedyś chciałam zostać stewardessą. Ola już po ukończeniu szkoły zdecydowała, że jej życie będzie związane z lotnictwem. Pierwsze kroki stawiała w liniach Ryanair, potem przeniosła się do jednej z arabskiej, prestiżowej linii lotniczej Oman Air, a jej życiowe przygody doprowadziły ją ostatnio z powrotem do kraju - teraz pracuje dla polskiego LOT-u. Apropo przygód, bo zapewne zastanowicie się, co też może spotkać jakąś tam stewardessę. Oprócz tego, że Ola bywa roztrzepana i na przykład zapomni zabrać na lot walizkę ;) to podróżując w pracy do danego kraju, często zamiast bezpiecznie zaszyć się w hotelu i odpocząć, udaje się na poznawanie kraju. Najbardziej interesujące są jej ostatnie przeżycia związane z pomocą hinduskiej dziewczynie, Pooji. Pooja od urodzenia była głucha, ale Oli udało się wiele zrobić, żeby zmienić jej życie, samej ryzykując i kręcąc się po slumsach i załatwiając wiele zawiłych formalności, które poprawiłyby funkcjonowanie tej hinduskiej dziewczyny w społeczeństwie i dały lepszy start w przyszłość. Po więcej koniecznie udajcie się na fanpage Oli na Facebooku (kliknijcie w nagłówek tego akapitu).

Paula Jagodzińska | Beauty Fashion Shopping


Hmmm, moje zainteresowanie modą ogranicza się do śledzenia, która firma produkuje czarne proste sztyblety, ale to nie zaszkodziło, bym z zainteresowaniem obserwowała to, jak ubierają się inni. Poza tym - blog Pauli to nie tylko jej styl, który uwielbiam. Z roku na rok Paula (razem z mężem) coraz więcej podróżują i zdają relację z każdej swojej wycieczki. Od miejsc w Europie po krańce świata (Nowa Zelandia, Islandia), na ich mapie brakuje tylko miejsc z Ameryki Południowej. Paula to taka prosta dziewczyna z sąsiedztwa, która pokazuje, że chcieć to móc, i jeśli tylko się dobrze zorganizujemy, to zrobimy wszystko. Lubię jej podejście do życia, pozytywne nastawienie i to, jak krok po kroczku realizuje to, co sobie zaplanuje.

Karolina Ponzo | karolinaponzo.com


Kiedyś blog Karoliny miał nazwę Podróże Dziewczyny Spłukanej, bo mimo niewielkiej kasy w kieszeni Karolina robiła wszystko, by móc gdzieś pojechać. Teraz adres to imię i nazwisko autorki bloga, o którym pisze, że to blog dziewczyny, w której życie podróże zmieniły wszystko. I rzeczywiście, jeśli cofniecie się o te 3-4 lata, a nawet do samych początków bloga, zobaczycie, że ten opis jest kwintesencją tego, co się u Karoliny działo, jak ewoluowało, zmieniało się, a co u niej słychać obecnie. Można by rzec: zwrot o 180 stopni. Karolina ma również 2-letnią córkę, która nie raz dawała jej w kość, drąc się wniebogłosy w restauracji, ale jak często pisze sama Karolina - nie chce, by dziecko było przeszkodą w podróżowaniu i podkreśla, że jeśli się chce, to można, tylko wymaga to wysiłku. Niedługo wydaje też książkę o swoich podróżach, o czym kilka lat temu nawet nie marzyła.


Mimi Ikonn | kanał Mimi na YouTube


Uwielbiam styl życia Mimi! Jej pozytywne nastawienie, celebracja drobnostek i cieszenie się każdym dniem to to, co sama staram się praktykować. Mimi i jej mąż są autorami Five Minute Journal, dziennika "kalendarza", który ma pomóc w ćwiczeniu uważności i wdzięczności za najdrobniejsze rzeczy w naszym życiu, chociażby spędzenie dnia z ukochaną osobą. Jak pisze Mimi i jej mąż, Alex, Five Minute Journal ma pomóc w skupieniu się na tym, co dobre, a niedawno wydali taki dziennik także dla dzieci i młodzieży. Poza tym Mimi zajmuje się modą i urodą i głównie na tym na początku bazował jej kanał na YouTube, na którym z czasem zaczęło pojawiać się coraz więcej treści dotyczących świadomego, szczęśliwego życia. Wszystkie pomysły Mimi zrodziły się na podstawie jej stylu życiu i pasji, za którymi postanowiła podążać i pracować nad własnymi projektami.

A Was kto inspiruje na co dzień? ;)

Spodobał Ci się wpis? Koniecznie powiedz mi o tym w komentarzu!

 1. Panią Ole znam i bardzo lubię :)


  https://zzyciaawzietee.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Zadałaś bardzo dobre pytanie - kto mnie inspiruje na co dzień? Muszę się nad tym trochę zastanowić...
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Daj znać, jak znajdziesz odpowiedź, chętnie się dowiem :)

   Usuń

Latest Instagrams

© the busy edit | przyjemniejsza strona życia. Design by FCD.